מנסה לאתר מידע על אדם ברשת? כבר לא צריך להתאמץ

הכירו את checknet

החברה היחידה בישראל המנגישה את כל המידע הגלוי ברשת על אנשים בדו"ח אינטרנטי ברור ופשוט

כל אחד מאתנו עלול ליפול "קורבן", אבל זה לא חייב להיות אתם

שוכרים מוגבלים בבנק, שלא מתכוונים לפנות את הדירה.
הקבלן נראה מקצועי, אך בפועל נתבע מספר פעמים על רשלנות מקצועית.
דייט שעושה רושם מבטיח, אך הפרופיל שלו ברשתות החברתיות שונה לגמרי מהמציאות, או מטפלת לבבית עם עבר בעייתי.

אחרי כ- 20 שנה בהן שירת בתפקידי חקירות ומודיעין במשטרה וברשות להגנה על עדים, יזהר עצמון מפנה את הידע והניסיון המקצועי הרחב שלו ללקוחות, המסרבים ליפול קורבן להונאות.

יזהר שימש כראש צוות חקירות מיוחד במשטרת ישראל, במסגרת תפקידו טיפל בעבירות פשיעה חמורות על כל רבדיה והוביל חקירות מורכבות ומוכרות. בהמשך עבר לשרת ברשות להגנה על עדים בתפקידים מבצעיים וניהוליים בכירים.

"אני מאמין כי אפשר לצמצם באופן משמעותי את ההתקשרויות בין אנשים, שסופן עוקץ, התחזות או הונאה". מידי שבוע אנו רואים תוכניות, כתבות ותחקירים על: שוכרי נדל"ן בעייתיים, קבלני שיפוצים נוכלים, מתחזים באתרי היכרויות ועוד. המשותף לרובם ש"הכתובת הייתה על הקיר" – מדובר ברמאים סדרתיים, לעיתים בעלי הרשעות קודמות או פרסומים במדיות השונות, שהם ללא הכשרה או הסמכה נדרשים, שלדברים שהם מספרים על עצמם אין אחיזה במציאות ועוד. הקורבנות במקרים אלו הם אקראיים ומתחלפים".

לשאלה מדוע רשימת הקורבנות הולכת ומתארכת למרות המודעות הציבורית לנושא והעובדה כי מידע רב קיים ברשת עונה יזהר: "התשובה פשוטה – העובדה כי מידע מוגדר פומבי אינה הופכת אותו לנגיש, ולכן רוב הציבור מעיין בדפים הראשונים שעולים בגוגל.
חשוב להבין כי הרשת היא הרבה יותר רחבה מגוגל וגם הוא ממש לא יודע הכול!."
נשמע מפתיע?
חלק מהמידע עולה במנועי החיפוש – גוגל, בינג או אחרים אך, בכדי למצות את כל המידע הטמון בהם נדרשים: ידע מקצועי בניסוח שאילתות מגוונות ובשפות שונות, היכרות מעמיקה עם הרשת וכמובן את היכולת הטכנולוגית בכדי להתמודד עם המידע העצום המוצע לכל שאילתה. בנוסף, רבים אינם יודעים כי רוב המידע הקיים ברשת מוגן בפני מנועי החיפוש וכלל לא עולה בתוצאותיהם, ולרוב נדרש תשלום חד פעמי/דמי מנוי קבועים בכדי לרכוש את המידע.

המידע ברחבי הרשת נקרא "מודיעין גלוי". זהו כלי רב עוצמה, המוכר לכל יחידות המודיעין והחקירות ונמצא בשימושם. בשפה המקצועית הוא נקרא "אוסינט" (osint – open source intelligence) וכולל אזכורים ופרסומים ב: כתבות, ראיונות, תמונות, סרטונים, פורומים, בלוגים, רשתות חברתיות, פרסומים באמצעי התקשורת השונים, בקהילות האינטרנט, מידע ציבורי וממשלתי, מידע עסקי, משפטי, כלכלי ועוד.

יזהר מסרב לראות במקרים אלו כורח המציאות: "עוקצים ורמאויות אינם רעידות אדמה או בצורת ואסור להתייחס אליהם כאל גזירת גורל העלולה להתרחש סתם כך. הניסיון מלמד כי התקשרויות כושלות רבות כלל לא היו יוצאות לפועל, אילו היה נעשה שימוש במודיעין גלוי ואני מתכוון לעשות הכל בכדי לשנות את המצב, לכן ייסדתי את חברת CHECK NET, המנגישה מידע חשוב זה לקהל הרחב ומאפשרת לכל אזרח, לבדוק מידע על כל אדם, מכל סיבה."

חברת CHECKNET, מעסיקה חוקרי רשת מקצועיים הנעזרים בטכנולוגיה חדשנית וייעודית והתוצאה: דו"ח מהיר, אמין ואפקטיבי, בעלות השווה לכל כיס, שישלח אליכם לדוא"ל תוך שלושה ימי עסקים.

© כל הזכויות שמורות ל-CHECKNET

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות